KONTAKTUJTE NÁS

 Zaujal vás padel? Dajte nám vedieť! 

KONTAKTUJTE NÁS

 Zaujal vás padel? Dajte nám vedieť! 

Čo je padel

Padel kombinuje tie najlepšie prvky tenisu, squashu a raketbalu. Občas sa tento šport nazýva aj tenis so stenami alebo squash na slnku. Za obrovskú popoularitu vďačí najmä jednoduchosti a vo svojej podstate podobnosti s ostatnými raketovými športami.

Padel tenis sa takmer vždy hrá vo štvorici na kurtoch o veľkosti 20 x 10 metrov. Pravidlá umožňujú aby sa loptička odrazila od steny, čo má za následok dlhšie a rôznorodejšie výmeny medzi hráčmi. Loptičky sú veľmi podobné tým tenisovým a počítanie bodov je také isté ako v tenise. Veľkou výhodou je servis, ktorý sa hrá vždy zdola. Pri padeli sa teda vyhnete technicky náročnému tenisovému servisu. Medzi ďalšie údery patria forehand, backhand, voleje a smash. Väčšina úderov sa hrá rezane tzv. sliceom, ktorý tiež nie je až náročný na techniku.

Na to aby ste si hru do sýtosti užili nepotrebujete mať nadpriemerné fyzické zdatnosti a vycibrenú techniku, padel si väčšina hráčov osvojí už po prvých 20 minútach hry.

Okrem toho je padel vhodný takmer pre každého. Deti sa hru naučia rýchlo a navyše si hraním padelu trénujú aj motorické schopnosti a hand-eye koordináciu.

Pre dospelých je hra skvelým spôsobom ako si zašportovať a stráviť čas s priateľmi. Padel je veľmi spoločenský šport! Na menšom kurte je jednoduchšia sociálna interakcia a tvorí tak prirodzenú súčasť hry.

Galéria

Novinky

VIEW ALL -
  • in História a súčasnosť, Profesionálny padel

    Turnaje World Padel Tour sú už v 21 krajinách na 4 kontinentoch

    Profesionálny svet padelu má za sebou úspešný a pred sebou ešte zaujímavý rok. Turnajová schéma World Padel Tour (WPT), akási obdoba tenisovej mužskej ATP či ženskej WTA, má počas tejto sezóny v kalendári 16 turnajov, ktoré sa hrajú na spolu štyroch kontinentoch a zúčastňuje sa na nich 700 hráčov z až 21 krajín. Padel je...
  • in Zábava

    2 zábavné videá vám dokážu, že padel je skvelou spoločenskou hrou

    Zrejme dobre poznáte internetovú výzvu Mannequin Challenge obľúbenú po celom svete. Skupina ľudí doslova zamrzne pri činnosti, ktorú práve robia a natáča ich kamera. Do výzvy sa už zapojili nielen blázniví tínedžeri, ale aj známe osobnosti od hollywoodskych celebrít cez politikov až po športovcov. Výnimkou nezostal ani padel. Chladené pivo a padel ...
TOP