KONTAKTUJTE NÁS

 Zaujal vás padel? Dajte nám vedieť! 

KONTAKTUJTE NÁS

 Zaujal vás padel? Dajte nám vedieť! 

PADELOVÝ KURT

Pôvodný vznik kurtu bol len zaujímavou invenciou mexického podnikateľa, ktorému sa do záhrady nezmestil plnohodnotý tenisový kurt. Keby len vedel aký skvelý šport tým vymyslel. Ak chcete vedieť ako vyzerajú padelové kurty, čítajte viac.

V začiatkoch športu boli pôvodné kurty ohraničené betónovou stenou po celom obvode kurtu. Približne pred 8 rokmi sa rozhodnutím Padel Tenisovej Asociácie ustanovilo, že padel je šport, ktorý by mal byť viditeľný aj pre divákov zo všetkých uhlov. Na výrobu kurtov sa začali používať sklenené steny, ktoré pritiahli divákov a mali za následok malú revolúciu v tomto športe. Toto potvrdzujú aj štatistiky z roku 2010, kedy iba v Španielsku bolo narátaných 10 000 kurtov.

Podľa oficiálnych pravidiel padelu má kurt rozmery 10 metrov na šírku a 20 na dĺžku (s toleranciou 0,5%), pričom je ohraničený stenou zo všetkých strán. V strede ihriska je hracia sieť, ktorá rozdeľuje kurt na 2 polovice. Maximálna výška siete je 88 cm v strede a 92cm po stranách s toleranciou 0,5 cm. Zadné steny majú výšku 3 metre a bočné 2 metre. Na vrhc týchto stie sa zvykne umiestňovať aj ďalšia sieť, ktorá slúži na zachytávanie loptičiek. Servisové čiary sa nachádzahú 3 metre pred zadnou stenou. Ďalšia čiara rozdeľuje tieto servisové polia na 2 časti. Čiary majú hrúbku cca 5 cm.

Prečítajte si aj ako to celé vzniklo - história padelu.

Galéria

Novinky

VIEW ALL -
  • in História a súčasnosť, Profesionálny padel

    Turnaje World Padel Tour sú už v 21 krajinách na 4 kontinentoch

    Profesionálny svet padelu má za sebou úspešný a pred sebou ešte zaujímavý rok. Turnajová schéma World Padel Tour (WPT), akási obdoba tenisovej mužskej ATP či ženskej WTA, má počas tejto sezóny v kalendári 16 turnajov, ktoré sa hrajú na spolu štyroch kontinentoch a zúčastňuje sa na nich 700 hráčov z až 21 krajín. Padel je...
  • in Zábava

    2 zábavné videá vám dokážu, že padel je skvelou spoločenskou hrou

    Zrejme dobre poznáte internetovú výzvu Mannequin Challenge obľúbenú po celom svete. Skupina ľudí doslova zamrzne pri činnosti, ktorú práve robia a natáča ich kamera. Do výzvy sa už zapojili nielen blázniví tínedžeri, ale aj známe osobnosti od hollywoodskych celebrít cez politikov až po športovcov. Výnimkou nezostal ani padel. Chladené pivo a padel ...
TOP